Washington i Moskva bi trebali biti svjesni da bi svaka upotreba nuklearnog oružja u Europi, s velikom vjerovatnošću, također pogodila ruske i američke teritorije. Čak i danas, Sjedinjene Američke Države još uvijek posjeduju oko 150 do 200 nuklearnih bombi u Europi. Kod tog oružja se radi o nuklearnim bombama B-61-3 i B-61-4. Oni imaju relativno moderan sigurnosni sistem i promjenjivu eksplozivnu silu od 0,3 do 50 kilotona ili 0,3 do 170 kilotona. Prva ima četiri puta veću razornu snagu nego bomba u Hirošimi.
